Ar vērienīgu mākslas performanci Kašers aicina domāt par ilgtspēju

SOLI PRIEKŠĀ pārmaiņām KOPĀ!

Skatīties video

28. novembra vakarā dizaina un mākslas viesnīcā ASTON HOTEL RIGA vairākas sabiedrībā zināmas personas un īpaši lūgtie viesi kopā ar raidījuma vadītāju Kašeru pulcējās uz grandiozu raidījuma SOLI PRIEKŠĀ pirmizrādi un mākslinieciskās performances veidošanu par godu zaļākam dzīvesveidam.

Pasākumu atklāja improvizācijas teātris “DIVAS” Anete Bendika un Elīna Geida – caur humoru liekot paskatīties uz to, kas ir zaļā dzīvošana.

“Ir liels gandarījums, ka pirms 3 gadiem aizsāktais projekts kopā ar Roberto Meloni un sadarbības parteriem, turpina dzīvot arī šodien. Ilgtspēja ir reāla nepieciešamība, tas ir dzīvesveids, pārliecība un vērtība, kam ticam arī mēs paši. Ja varam kādam likt aizdomāties vai mainīt savus ikdienas paradumus – mūsu darbs ir paveikts,” dalās raidījuma veidotāja, radošās satura aģentūras Ai Production vadītāja Aiga Baikova.

Māksla ir būtisks veids, kā nodot kultūras vērtības un identitāti nākamajām paaudzēm. Māksla iedvesmo cilvēkus domāt, just un izprast pasauli citādāk. Tā sniedz perspektīvu un uzdod jautājumus par sabiedrības vērtībām. Arī pasākuma mērķis ir veicināt refleksiju, iedvesmot ilgtspējīgu domāšanu un darbības.

Pasākuma viesi kopā ar mākslinieci Lauru Juhņeviču izveidoja gleznu “SOLI PRIEKŠĀ pārmaiņām kopā”. Sanākušie viesi varēja baudīt vakaru pianista Toma Juhņeviča vadībā. Satiekoties mākslai, kultūrai un medijiem, rodas kas paliekošs. Katrs pasākuma viesis mājās devās ar Latvijas Finiera sarūpēto bērza koka stādu un aicinājumu padarīt Latviju zaļāku, kopā ar mīļajiem iestādot koku zaļākai nākotnei.

Par raidījuma SOLI PRIEKŠĀ filmēšanas laiku Kašers atzīst, ka “katra filmēšanas diena ir citādāka – ķērām rudeni Elejas parkā, dizainēju savu sapņu māju un pirmo reizi ēdu varžu kājiņas. Kas vēl? Jāskatās pašiem! Mani šajā sezonā īpaši aizrauj tas, ka ilgtspējas jautājumi ir visās dzīves jomās un mēs katrs esam atbildīgi par vidi sev apkārt. Arī mazas pārmaiņas ir pārmaiņas!”

Šīs sezonas viens no galvenajiem jaunumiem ir tas, ka arī pats raidījuma filmēšanas process kļuvis zaļāks. Komanda uz filmēšanas reizēm dodas ar koplietošanas OXDRIVE elektroauto, Kašers visu sezonu pavadīs vienā uzvalkā un sava kafijas krūze katram komandā jau ir ierasta prakse. Tāpat būs jauna rubrika GATAVO ZAĻI, kur katras raidījuma epizodes ietvaros Kašers kopā ar sadarbības partneriem gatavos kādu ātri pagatavojamu un gardu ēdienu.

EN